جلوبندی خودرو

جلوبندی خودرو

تعمیر جلوبندی خودرو

تعمیر جلوبندی خودرو یکی دیگر از خدمات مجموعه تویولند می‌باشد. این مجموعه با داشتن کارشناسان متخصص در زمینه تعمیر جلوبندی خودروهای لوکس و خارجی جهت بررسی صدا سوت، لرزش فرمان و... به شما کمک می‌رساند. شما می‌توانید برای عیب یابی یا برطرف کردن مشکل خودرو خود به مجموعه ما مراجعه کنید. تعمیر جلوبندی خودرو کیا، بنز، تویوتا، لکسوس و سایر خودرو های خارجی از مجموعه فعالیت های تویولند می‌باشد.

بهترین تعمیرکاه جلوبندی خودرو در شرق تهران

مرکز تخصصی خودرو تویولند با بیش از 10 سال سابقه با مدیریت ‌آقای سرلک آماده ارائه خدمات تعمیر و عیب یابی خودرو های خارجی و لوکس در زمینه های مختلف تعمیر موتور خودرو، تعمیر گیربکس اتومات، تعمیر جلوبندی خودرو، تعمیر برق خودرو، نصب آپشن خودرو، سرویس های دوره ای خودرو، تعمیر فرمان، تعمیر چراغ خودرو، قطعات استوک خودرو، تعمیر رادیات خودرو، تعمیر سانروف و کروک خودرو به شما خدمات ارائه می دهد.

 

جلوبندی خودرو

سیستم تعلیق خودرو که به جلوبندی معروف است از نامش پیداس که مربوط به جلو ماشین و حرکت آن است، به مجموع قطعاتی که برای حفظ تعادل خودرو در حین حرکت استفاده می‌شود جلوبندی خودرو می‌گویند. وظیفه اصلی سیستم تعلیق خنثی سازی ناهمواری های مسیر است که اتاقک ماشین تکان زیاد نخورد.

اجزای تشکیل دهنده جلوبندی

همان طور که در بالا خواندید وظیفه سیستم جلوبندی خودرو یا سیستم تعلیق خنثی سازی ناهمواری ها است، بد نیست با این بخش بیشتر اشنا شوید.
فنر
کمک فنر
سیبک ها و بوش ها

فنر

یکی از مهمترین و حساس ترین بخش جلوبندی فنرها هستند، چون فنر تنها جسم شناخته شده بین انسان ها است که توان خنثی سازی ضربات و فشارها را دارند. فنر نیز به چند بخش تقسیم می‌شود:
فنرهای لول: معروف ترین و پرکاربرد ترین فنر،فنرلول است. از پیچیده شدن یک میله به طور دایره ای به دور استوانه فنرلول شکل می‌گیرد.
فنرهای پیچشی: این فنرها از میله های با انعطاف بالا ساخته می‌شود.
فنرهای تخت: فنرهای تخت از ورقه هایی با قطر زیاد و انعطاف پذیر ساخته می‌شود. از این نوع فنر در چرخ های عقب خودرو استفاده می‌شود.

کمک فنرها

در متن بالا توضیح داده شده است که وضیفه فنر خنثی سازی ناهنجاری های جاده است شاید برایتان سوال باشد که کمک فنر چه نقشی در جلوبندی خودرو دارد.کمک فنرها وضیفه خنثی سازی ناهنجاری های ریز را دارند.
سیبک ها و بوش ها
در سیستم تعلیق باید از قطعاتی لا استهکام بالا استفاده شود زیرا این بخش مدام درحال ضربه خوردن است،بعضی اوقات وسایل علاوه بر استحکام باید انعتاف بالا نیز داشته باشند. به خاطر همین از قطعه ای به نام سیبک یا گوی و کاسه استفاده می‌شود. از سیبک برای اتصال طبق ها به چرخ ها و فرمان دهی به لاستیک ها استفاده می‌شود.

علائم خرابی جلوبندی خودرو

چون جلوبندی یک بخش مکانیکی خودرو است برای ان هشدار دهنده ای تعبیه نکرده اند و این بخش خرابی خود را با تاثیر گزاشتن بر روی رانندگی نمایان می‌کند.
علائم خرابی:
لرزش فرمان
صدای ناهنجار
انحراف خودرو
صدای صوت است.