تعمیرگاه تخصصی مازراتی

تعمیرگاه تخصصی مازراتی

اگر صاحب یک خودرو از برند مازراتی (Maserati) هستید، خوب است بدانید در تویولند می توانید خدمات تعمیرگاهی مازراتی نظیر:

تعمیر موتور مازراتی
تعمیر گیربکس اتوماتیک مازراتی
تعمیر جلوبندی مازراتی
تعمیرات برق تخصصی مازراتی
نصب آپشن های مازراتی
سرویس های دوره ای مازراتی
مازراتی یک شرکت اتومبیل سازی لوکس ایتالیایی است که در اول دسامبر سال 1914 و در بولونیای ایتالیا تاسیس شد. تمرکز این شرکت بر روی تولید اتومبیل های لوکس، اسپرت و همچنین اتومبیل های خاص و اختصاصی است. این کمپانی در حال حاضر تحت مالکیت بزرگترین شرکت خودروسازی ایتالیا یعنی فیات قرار دارد. در ماه می 2014، مازراتی با اجرای برنامه های هدفمند، توانست بیش از 3000 اتومبیل در یک ماه به فروش برساند.

برادران مازراتی، آلفیری، بیندو، کارلو، اترور و ارنستو ، از همان ابتدای قرن بیستم، همگی در زمینه اتومبیل فعالیت داشتند. آلفیری ، بینو و ارنستو اتومبیل های 2 لیتری گرند پری را برای Diatto (یک شرکت اتومبیل سازی ایتالیایی قدیمی) ساختند. در سال 1926 ، دیاتو تولید اتومبیل های مسابقه ای را به حالت تعلیق درآورد و منجر به ایجاد اولین مازراتی و بنیانگذاری برند مازراتی شد. یکی از اولین مازراتی ها که آلفیری راننده آن بود، در سال 1926 برنده تورنومنت تارگا فلوریو شد. مازراتی ساخت اتومبیل های مسابقه ای را با تعداد 4 ، 6 ، 8 و 16 سیلندر شروع کرد (متشکل از دو ردیف مستقیم و موازی از سیلندرها).

ایده لوگوی سه شاخ مازراتی، که توسط ماریو مازراتی طراحی شده، از مجسمه نپتون در یک فواره در شهر بولونیا الهام گرفته شده. در سال 1920 ، یکی از برادران مازراتی، به پیشنهاد یکی از دوستان خانوادگی از این نماد در لوگوی مازراتی استفاده کرد. به دلیل اینکه نپتون نماد استقامت و قدرت است، این طرح ایده مناسبی برای استفاده به عنوان لوگوی شرکت تولید کننده اتومبیل های اسپرت محسوب می شد. علاوه بر این، این مجسمه سمبلی از شهر محل تولد شرکت مازراتی است.

در سال 1937 ، برادران مازراتی سهام خود را در این شرکت به خانواده آدولفو اورسی فروختند، آنان نیز در سال 1940، دفتر مرکزی شرکت را به زادگاه خود مودنا منتقل کردند، که تا امروز نیز در همان مکان قرار دارد. برادران مازراتی به فعالیت خود در شرکت به عنوان مهندس ادامه دادند. موفقیت های شرکت در زمینه مسابقات اتومبیل رانی همچنان ادامه داشت، حتی در برابر غول های مسابقات اتومبیل رانی آلمان، آئودی و مرسدس بنز. در پیروزی های متوالی در سال های 1939 و 1940، یک اتومبیل 8CTF برنده ایندیاناپولیس 500 شد، و Maserati تنها خودروساز ایتالیایی است که تا به حال موفق به انجام چنین کاری شده است.

با شعله ور شدن آتش جنگ جهانی دوم مازراتی تولید خودرو را رها کرد تا برای کمک به ایتالیا در جنگ، ابزار و لوازم جنگی تولید کند. پس از برقراری صلح، مازراتی ساخت اتومبیل را از سر گرفت. سری A6 مازراتی در صحنه مسابقه پس از جنگ عملکرد بسیار خوبی داشت.

در سالهای بعدی افراد کلیدی به تیم مازراتی پیوستند. آلبرتو ماسمینو، مهندس سابق کمپانی فیات با تجربه فعالیت در آلفا رومئو و فراری، بر طراحی تمامی مدل های مسابقه ای مازراتی در ده سال آینده نظارت داشت. و به همراه او مهندسان تراز اول دیگری نیز وارد شرکت شدند. تمرکز شرکت بر روی ساخت بهترین موتورها و شاسی ها برای موفقیت در مسابقات اتومبیلرانی بود. این پروژه ها آخرین مشارکت برادران مازراتی در شرکت بود. آنان پس از انقضای قرارداد 10 ساله خود با اورسی، اقدام به تشکیل شرکت اتومبیل سازی OSCA کردند (این شرکت نیز که بر روی ساخت اتومبیل های مسابقه ای تمرکز داشت، پس از 20 سال منحل شد).

مازراتی بخاطر فاجعه گوییدیزولو در سال 1957، از شرکت در مسابقات اتومبیلرانی کناره گیری کرد. با این تصمیم، مازراتی بیشتر و بیشتر بر روی ساخت اتومبیل های جاده ای متمرکز شد. تولیدات شرکت به صرعت از چند ده خودرو به چند صد عدد رسید.

در سال 1968، مازراتی به مالکیت سیتروئن در آمد. این رابطه به عنوان یک سرمایه گذاری مشترک آغاز شد، که در ژانویه سال 1968 به اطلاع عموم رسید.

بحران نفتی سال 1973 منجر به توقف گسترش و رشد مازراتی شد. تقاضا برای اتومبیل های اسپرت و لوکس پر مصرف به شدت کاهش یافت. همه تولیدکنندگان اصلی اتومبیل ایتالیایی به شدت تحت تأثیر قرار گرفتند و برای جبران هزینه ناشی از اتومبیل های فروخته نشده، مجبور به اخراج کارگران شدند. در این بین مازراتی بیشترین آسیب را دید.

در سال 1974 و با شروع رکود اقتصادی اوضاع بدتر شد. سیتروئن ورشکست شد و مجبور به ادغام با پژو گردید. در این سال تعداد فروش از 360 دستگاه به 150 عدد رسید.

در 22 می 1975، مدیریت سیتروئن طی یک کنفرانس مطبوعاتی خبر از انحلال مازراتی داد. اتحادیه های کارگری، شهردار مودنا و سیاستمداران محلی برای نجات 800 شغل بسیج شدند. حتی وزیر صنعت ایتالیا برای دیدار با رئیس سیتروئن فرانسوا رولیر به پاریس سفر کرد. در ماه ژوئن همان سال،  پس از چندین جلسه نشست، توافق حاصل شد. در طی یکی از این جلسات، مدیران سیتروئن فاش کردند که یک خریدار احتمالی ایتالیایی وارد جریان شده و نام آلیاندرو ده توماسو برای اولین بار مطرح شد. سیتروئن پذیرفت که انحلال مازراتی، طبق درخواست دولت ایتالیا، که از طرف خود شش ماه اعتبار برای پرداخت حقوق تضمین کرد، به تعلیق در آید.

در 8 آگوست 1975، توافق نامه ای در وزارت صنعت در رم به امضا رسید، و مالکیت مازراتی از سیتروئن به یک شرکت دولتی ایتالیایی منتقل شد و آلیاندرو ده توماسو، یک صنعتگر آرژانتینی و راننده اسبق اتومبیل های مسابقه بود، به ریاست و مدیر عاملی شرکت انتخاب شد.

 

مرکز تخصصی خودرو تویولند بهترین تعمیرگاه در شرق تهران با بیش از 10 سال سابقه با مدیریت ‌آقای سرلک آماده ارائه خدمات تعمیر و عیب یابی خودرو های خارجی و لوکس در زمینه های مختلف تعمیر موتور خودرو، تعمیر گیربکس اتومات، تعمیر جلوبندی خودرو، تعمیر برق خودرو، نصب آپشن خودرو، سرویس های دوره ای خودرو، تعمیر فرمان، تعمیر چراغ خودرو، قطعات استوک خودرو، تعمیر رادیات خودرو، تعمیر سانروف و کروک خودرو به شما خدمات ارائه می دهد.