تعمیر و عیب یابی برق تخصصی خودرو

تعمیر و عیب یابی برق تخصصی خودرو

تعمیر و عیب یابی برق تخصصی خودرو

تعمیرات تخصصی برق و تعمیرات سیم کشی خودروهای قدیمی و بروز داخلی ، خارجی یکی دیگر از خدمات تویولند می‌باشد. برق و سیم کشی خودرو پیچیده ترین بخش خودروست و به همین علت نام این بخش را تعمیرات تخصصی نام گذرای شده است. مجموعه تویولند با داشتن کارشناسان متخصص خدماتی در زمینه برق خودرو به شما ارائه میدهد. علائم مشکل برق خودرو استارت نخوردن درست ماشین، اب شدن مداوم فیوزها، روشن نشدن چراغ های ماشین، خراب شدن زود باطری خودرو است.

بهترین تعمیرگاه برق تخصصی خودرو در شرق تهران

مرکز تخصصی خودرو تویولند با بیش از 10 سال سابقه و به عنوان بهترین تعمیرگاه در شرق تهران با مدیریت ‌آقای سرلک آماده ارائه خدمات تعمیر و عیب یابی خودرو های خارجی و لوکس در زمینه های مختلف تعمیر موتور خودرو، تعمیردنده اتوماتیک، تعمیر جلوبندی خودرو، تعمیر برق خودرو، نصب آپشن خودرو، سرویس های دوره ای خودرو، تعمیر فرمان، تعمیر چراغ خودرو، قطعات استوک خودرو، تعمیر رادیات خودرو، تعمیر سانروف و کروک خودرو به شما خدمات ارائه می دهد.

برق خودرو چیست

برق خودرو یکی از پیچیده ترین بخش خودرو است که هر روز پیچیده تر و پیشرفته تر می‌شود. به خاطر همین خودرو های امروزی که اپشن های برقی بسیاری برویشان نصب است به این بخش بسیار متکی هستند. آلترناتور، باتری و قطعات دیگر برقی فعالیت های خودرو را کنترل دارند و اگر برای این سیستم مشکلی به وجود بیاید تمام این قطعات دچار اختلال می‌شوند.

قطعات و وظیفه برق خودرو

خودرو برای انجام فعالیت نیاز به برق12 ولت مستقیم نیاز دارد. سیستم برق خودرو را میتوان به 5 بخش:

آلترناتور

در ماشین های قدیمی دینام و در ماشین های امروزی آلترناتور وظیفه تولید برق خودرو را دارد. وقتی خودرو روشن است دینام یا آلترناتور باتری را شارژ می‌کند و از تسمه دینام انرژی مکانیکی را میگیرد و به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند و به باتری انقال می‌دهد.

باتری خودرو

همان طور که در مطلب بالا خواندید آلترناتور یا دینام وظیفه برق رسانی به باتری را دارد و باطری برق را به تمام سیستم برقی خودرو می‌رساند.

دسته سیم

در تامی خودرو ها برای انتقال برق از یک دسته سیم استفاده می‌شود. تمامی سیم ها دارای روکش هستند و در انتها برق به مصرف کننده می‌رسد. این بخش داخل اتاق خودرو تعبیه شده و تمامی تجهیزات برق به آن متصل هستند.

کنترل کننده یا کلید ها

هیچ کوقع تجهیزات برای خود کار نمی‌کنند مثلا برف پاک کن برای خود کار نمی‌کند بلکه راننده با کلید های درون اتقک خودرو آنهارا به کار می‌اندازد. پس برق رسانی به وسایل خودرو کافی نیست باید کلید یا دکمه ای باشد که آنها را کنترل کند.

مصرف کننده

مصرف کننده در تمامی ماشین ها وجود دارد مانند شیشه پاک کن، چراغ و ... که از دسته مصرف کننده های الکتریکی هستند.

علائم خرابی برق خودرو

برق خودرو نیز مانند وسایل دیگر ماشین به مورور زمان خراب می‌شود، بهتر از بدانیم کدام علائم از نشانه های خرابی برق خودرو است. علائم خرابی:
درست استارت نخوردن
کار نکردن موتور خودرو
معیوب بودن باتری ماشین
روشن نشدن چراغ ها
ذوب شدن زود فیوز ها و .... از علامت های مشکل برق خودرو است.