سرویس های دوره ای

سرویس های دوره ای

سرویس دوره ای خودرو-یکی از بهترین کارها برای بالا بردن عمرمفید قطعات اتومبیل و کاهش هزینه‌های احتمالی نگهداری خودرو، سرویس دوره‌ ای خودرو است که کوتاهی درانجام آن، آسیب‌های زیادی به ویژه در بخش فنی ماشین به دنبال دارد.
فرد می‌تواند با یک برنامه‌ریزی منظم و مشخص از به وجود آمدن این مشکلات و هزینه‌های بالای آن پیشگیری کند.‌
در این مقاله سعی داریم تا با تعریف مفاهیم کلیدی سرویس دوره ای خودرو، به شما یاری کنیم تا به راحتی با یک برنامه مشخص، به خودروی خود رسیدگی کنید.

سرویس دوره ای خودرو چیست؟

بسیاری از افرادی که به سلامتی خوردوی خود توجه می‌کنند، با این مفهوم آشنا هستند که سرویس دوره‌ ای خودرو شامل مواردی است که در بلند مدت از به وجود آمدن بسیاری از آسیب‌های وارده بر خودرو پیشگیری می‌کند؛ چرا که بسیاری از قطعات اتومبیل به نگهداری و مراقبت مداوم و منظم نیاز دارند.
سرویس دوره ای خودرو می‌تواند مشکلات بالقوه‌ی ماشین را قبل از تاثیر بر عملکرد خودرو، شناسایی و حل کند که این سرویس دوره ای خودرو، تاثیر زیادی در هنگام فروش اتومبیل برای صاحب ماشین دارد؛ چرا که فرد خریدار با درنظر گرفتن سابقه معاینه فنی اتومبیل، از سلامتی خودرو مورد نظراطمینان حاصل کرده و به راحتی به خرید خود ادامه می‌دهد.
هم‌چنین سرویس دوره ای خودرو در مصرف سوخت بهینه و مقرون به صرفه وایمنی بالاتر خودرو تاثیر گذار است.

مزایا و معایب سرویس دوره‌ ای خودرو:

از مزایای سرویس دوره‌ ای خودرو می‌توان به سلامت مکانیکی ماشین که آنرا با چکاپ دوره‌ای، بیمه کرد اشاره داشت که ممکن است، هزینه‌های اولیه این سرویس به نظر بالا رسد ولی این خدمات از هزینه های بلند مدت خودرو کم می‌کند.
از معایبی که می‌توان برای چکاپ دوره‌ای خودرو درنظر گرفت، انجام فعالیت‌های غیر ضروری است که تا 30% کارهایی که برای سلامتی ماشین انجام می‌شود بیش از نیاز واقعی است.
بعضی از تعمیرگاه‌ها تخصصی در تهران فواصل زمانی بین سرویس‌ دوره ‌ای خودرو را برای دریافت هزینه‌های بیشتر، کم‌تر می کنند. برای مثال، تست باتری برای اتومبیل‌هایی که بسیار استفاده می‌شوند، حداکثر دو بار در سال است که این قبیل تعمیرگاه‌ها، آنرا به چهار بار در سال می‌رسانند.

انواع گوناگون سرویس خودرو:

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که سرویس‌های مختلف ماشین با یکدیگر چه تفاوتی دارند و چه زمانی باید سرویس دوره ای خودرو انجام شود؟
این خدمات شامل سرویس موقت، سرویس کامل خودرو، سرویس اصلی، تعویض روغن و فیلتر و یا سرویس تعیین شده از سمت تولیدکننده می‌باشد که هرکدام از این سرویس‌ها، خدمات و قیمت خاص خود را دارند.

سرویس موقت:

این سرویس دوره ای خودرو شامل بازرسی 35 قطعه اصلی و مهم خودرو است که در کارکرد بهینه اتومبیل تاثیر گذار است و فرد باید هر شش ماه یا پس از طی کردن هر 9000 کیلومتر، برای دریافت این سرویس اقدام کند.

سرویس کامل:

برای دریافت این سرویس دوره ای خودرو، فرد باید برای اتومبیل خود هر 12 ماه یا طی کردن هر 18000 کیلومتر به تعمیرگاه‌ها مراجعه کند. در این بازرسی علاوه بر 35 قطعه اصلی، حدود 15 تا 30 قطعه دیگر راهم مورد بررسی قرار می‌دهند که از مهم‌ترین آنها می‌توان به سیستم خنک کننده، عملکرد دریچه هوا، وضعیت درپوش توزیع کننده و بررسی کامل گیربکس و موتور اشاره کرد.

سرویس اصلی:

موارد بازرسی شده در این سرویس دوره ای خودرو، به طور کامل در سرویس کامل اتومبیل، قید شده و به همین دلیل برخی از تعمیرگاه‌ها آنرا ارائه نمی‌کنند ولی تعدادی از نمایندگی‌ها آن قطعات را به همراه تعویض شمع خودرو و دیگر قطعات خودرو که در معرض استهلاک قرار دارند، مورد بررسی قرار می‌دهند.

خدمات تعویض روغن و فیلتر:

یکی از مهم‌ترین و ارزان‌ترین خدمات خودرو در تعمیرگاه‌ها، تعویض روغن موتور وفیلتر است که به شما این اطمینان را می‌دهد که موتور اتومبیل شما از روغن کاری مناسب و مطلوبی برخوردار است.

سرویس تعیین شده از شرکت تولیدکننده:

این خدمات جزء گران‌ترین و کامل‌ترین سرویس‌ دوره ای خودرو برای اتومبیل به حساب می‌آید که شامل تمام قطعات و مواردی است که در دفترچه سرویس خودرو آورده شده است.

سرویس خودرو چقدر زمان می‌برد؟

اگر هدفتان فقط تعویض روغن و فیلتر ساده است، سرویس خودرو شما 10 تا 15 دقیقه به طور کامل انجام وتمام می‌شود.
زمانی که اتومبیل شما به سرویس موقت نیاز داشته باشد، حداقل دو ساعت زمان نیاز دارد تا انجام شود که این زمان بستگی به بازرسی موارد موجود در چک لیست سرویس خودرو دارد.
درصورتی که اتومبیل شما به سرویس کامل نیاز پیدا کرد، حداقل سه ساعت زمان می‌خواهد تا انجام شود.
زمانی که سرویس دهی کامل‌تر و با جزئیات بیشترهمراه باشد، زمان بیشتری برای انجام آن مورد نیاز است.

قیمت متوسط یک سرویس خودرو:

قیمت سرویس خودرو از یک تعمیرگاه به تعمیرگاه تخصصی دیگر و از یک شهر به شهر دیگر فرق می‌کند. درصورتی که قطعات بیشتری مورد بررسی و بازرسی قرار گیرد، آن سرویس هزینه بیشتری به دنبال خواهد داشت.

درصورتی که علاوه بر قطعات ذکر شده در سرویس کامل، قطعات دیگری هم مورد بازرسی قرار گیرد، هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای جدا و اضافی به هزینه سرویس کامل اضافه خواهد شد.

 

انجام سرویس های دوره ای خودرو یکی از مهمترین اعمالی است که باعث می شود خودرو طول عمر قطعات بیشتری داشته باشد و کمتر رنگ تعمیرگاه را ببیند! شاید اصلی ترین سرویسی که در هنگام شنیدن نام سرویس های دوره ای خودرو به ذهن می رسد، تعویض روغن باشد. اما تعویض روغن فقط یکی از این سرویس هاست.تعمیر گاه تخصصی تویولند می تواند بطور دوره ای خدماتی همچون: امکان ارائه کلی خطاهای عمگرهای موتور، بررسی وضعیت گیربکس، کنترل وضیعت اتاق و شاسی، گزارش سیستم سوخت رسانی، گزارش سیستم تعلیق و هندلینگ و… را ارائه دهد.

مرکز تخصصی خودرو تویولند بهترین تعمیرگاه شرق تهران با بیش از 10 سال سابقه با مدیریت ‌آقای سرلک آماده ارائه خدمات تعمیر و عیب یابی خودرو های خارجی و لوکس در زمینه های مختلف تعمیر موتور خودرو، تعمیر گیربکس و دنده اتوماتیک خودرو، تعمیر جلوبندی خودرو، تعمیر برق خودرو، نصب آپشن خودرو، سرویس های دوره ای خودرو، تعمیر فرمان، تعمیر چراغ خودرو، قطعات استوک خودرو، تعمیر رادیات خودرو، تعمیر سانروف و کروک خودرو به شما خدمات ارائه می دهد.

تعمیر انواع خودرو های کره ای،ژاپنی و اروپایی و سایر خودرو های وارداتی(تعمیرگاه هیوندای، تعمیرگاه کیا، تعمیرگاه تویوتا و ....) در تعمیرگاه تویولند با حضور مهندسان فنی و کارآزموده صورت می گیرد.